1. Перейти до змісту
  2. Перейти до головного меню
  3. Перейти до інших проєктів DW

Торгівля між Росією та Україною за рік скоротилася втричі

Наталя Неділько 27 травня 2015 р.

Взаємна торгівля Росії та України за рік скоротилась утричі. За деякими позиціями торгівля припинена повністю, йдеться у експертному дослідженні.

https://p.dw.com/p/1FWzq
Фото: DW/K. Oganesyan

За рік торгівля між Росією та Україною скоротилась втричі, повідомляє у середу, 27 травня, агенція РБК з посиланням на доповідь директора Всеросійського науково-дослідного кон'юнктурного інституту Андрія Спартака, підготовану для експертної ради московського Центру міжнародної торгівлі. Обсяг експорту з РФ в Україну за січень-квітень 2015 року становив близько трьох мільярдів доларів, тоді як за той же період минулого року оцінювався у 8,1 мільярда доларів.

Імпорт Росії за перші чотири місяці 2015 року склав 54,1 мільярда доларів, натомість за той же період у 2014-му цей показник становив 93 мільярди доларів (падіння становило 41,8 відсотка). Падіння імпорту з України - 60,1 відсотка. Експорт з Росії за всіма країнами за січень - квітень 2015 року упав на 35,2 відсотка. Експорт в Україну впав на 63,5 відсотка за той же період.

Втрата України - головний ризик

У доповіді також зазначається, що за минулий рік експорт Росії в Україну знизився на 28 відсотків щодо 2013 року і у 1,8 рази щодо 2011 року. Падіння імпорту на кінець минулого року становило 32 відсотки до рівня 2013 року, у тому числі удвічі за продовольством і на третину - за металами. Обіг машинно-технічної продукції упав на 42,4 відсотка, зазначається в доповіді.

За даними оприлюднених у доповіді графіків, на 100 відсотків скоротився експорт з Росії в Україну суден, човнів та конструкцій, що плавають.

Андрій Спартак переконаний, що втрата України як торговельного партнера залишається головним ризиком Росії із зовнішньої торгівлі. Падіння продовжиться, вважає експерт. "Ми прогнозуємо різке зниження у 2015 році. Перелам тенденції можливий лише в 2017-2018 роках", - наголосив він.

Падіння торгівлі у першу чергу пов'язане з політичним загостренням, нагадує професор Російської економічної школи Наталя Волчкова. На її переконання, подальший розвиток ситуації також залежатиме від геополітики. "Товарообіг може падати і далі", - вважає вона.

Пропустити розділ Більше за темою

Більше за темою